Художня література Читання оповідання В.Сухомлинського «Як починається осінь»
Мета. Вчити дітей сприймати змальовані словами образи природи рідної землі; вчити спостерігати за явищами природи і їх змінами уточнити та розширити знання ознак осені; формувати вміння розуміти красу художніх творів; збагатит розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, здатність спілкуватися рідною мовою,слухове сприймання, творчу уяву; коректувати вади звуковимови, збагачувати словниковий запас дітей; виховувати любов і шанобливе ставлення до природи рідного краю. виховувати бережливе ставлення до довкілля, вміння милуватися природою та її красою,відчуття краси слова.
Фізкультура на повітрі. Комплекс ЗРВ з малим м’ячем.
Програмовий зміст: закріплювати вміння дітей виконувати вправи чітко, з максимальним навантаженням, вправно тримаючи м’яч у руках та використовуючи його як спортивне знаряддя. Розвивати координацію. Виховувати старанність, наполегливість
Навчання елементів грамоти «Ми слова вивчаємо – ними розмовляємо».
Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про те, що слова мають значення; учити добирати слова назви предметів, слова – ознаки, слова – дії; вправляти в умінні визначати предмет за ознаками та діями; розрізняти живі та неживі предмети й ставити до них запитання хто? Або що?; розвивати мислення, швидкість мовлення; виховувати стриманість, культуру спілкування.
Музичне заняття "Музика грає та про почуття розповідає"
https://www.youtube.com/watch?v=mM-obIqKG1k
Розвивати у дітей музичний слух, вміння слухати музичний твір і визначати його " настрій"
СХД "В гостях у вересня"
Малята, пропонуємо ознайомитися з подіями які відбуваються упродовж вересня :у природі, у людському житті, які свята, тематичні дні є у вересні.
ЦУПЖ «Казка про Андрійка і армію гострих ножиць»
Мета: закріплення знань про те, що не можна грати з гострими предметами; вчити слухатися матусю та вміти визнавати свої помилки
https://www.youtube.com/watch?v=EXdDB_0qTcU
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі
Тема. «Геометричні
фігури»
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про геометричні фігури; їх назви;вміти вирішувати логічні задачі з геометричними фігурами; розвивати вміння порівнювати геометричні фігури за кольором, розміром, формою; виховувати посидючість, бажання вирішувати завдання.
Матеріал: відео
ФІзкультура на повітрі
Комплекс загально-розвивальних вправ
"Жонглери" (з малим м'ячем)
Любі малята! Запрошуємо разом виконати вправи з м'ячем
Розвиток мови «Життя рослин восени»
1.
Мета: продовжити ознайомлювати дітей з особливостями сезонних змін у природі, розвивати пізнавальний інтерес до природи; удосконалювати граматичну правильність мови у вихованців; збагачувати словник дітей, учити їх логічно і послідовно будувати розповіді; удосконалювати навички вживання дієслів у різних формах; сприяти розвитку зв’язного мовлення засобами творів живопису; розвивати творчу активність дітей.
Піший перехід до укриття
Конструювання "Вироби із шишок, каштанів, жолудів"
Програмовий зміст: ознайомити малят з виготовленням різних виробів із шишок, каштанів, жолудів. Розвивати фантазію, дрібну моторику пальців рук. Виховувати посидючість та бажання створювати конструкції з природніх матеріалів.
Дитина в соціумі «Техногенні катастрофи – що це?»
Програмовий зміст: ознайомити дітей із поняттям техногенна катастрофа, вияснити її причини і наслідки; формувати екологічно-доцільну поведінку; виховувати бажання берегти природу і спонукати до цього інших.
Малювання
"Петриківський розпис"
Любі малята! Пропонуємо познайомитися із народним декоративним мистецтвом - Петриківським розписом.
Як допомогти дитині під час збройної агресії
Шановні батьки! Для безпеки Вашої дитини запам'ятайте дії під час збройної агресії
Аплікація «Голуб миру»
Мета: формування у дітей практичної навички виготовляти пташку з паперу; закріплення навичок різати ножицями. Розвивати уяву. Виховувати охайність під час роботи.
Фізкультура "Руханка з м’ячем"
Закріпити
навички дітей перекидати м’яч різними способами.
https://www.youtube.com/watch?v=xq0aksdEEhw
Літературно-театралізована діяльність
Тема. «Від усмішки йде до всіх тепло»
за оповіданням В.Сухомлинського «Усмішка»
Продовжувати знайомити дітей з творами В.Сухомлинського.Розвивати у дітей моральні якості через ознайомлення з оповіданнями В.Сухомлинського, пам'ять.Виховувати доброзичливість,бажання робити добрі справи.
Казка на вушко
Цікаві казки про дитячий садочок
Любі дітки! Послухайте, будь ласка, різні історіїї про дитячий садочок.
Навчання елементів грамоти «Слова – назви дій»
Мета: розширювати уявлення дітей про слово; практично ознайомити з поняттям «слово — назва дії»; формувати вміння правильно ставити запитання до слів — назв дій і відповідати на них; продовжувати вчити добирати риму; учити підтримувати розмову, запропоновану вихователем; виховувати інтерес до занять.
М \ф "Правила поведінки під час грози"
Любі дітки! Як поводитися під час зливи або грози вам допоможуть певні правила . Будьте уважні!
Фізкультура на повітрі. Вправи з мячем
Вправи у школі м'яча
Любі дітки! Запрошуємо зробити вправи з м'ячем
СХД "Городня-хороводня"
Мета: актуалізувати уявлення дітей про овочі; вдосконалювати навички художньої діяльності, застосовувати раніше набуті знання та вміння; підтримувати віру в успішне здійснення задуму
ЦУПЖ «Помирімося, не сварімося!»
Програмовий зміст: продовжувати формувати у дітей поняття друг, дружба. Закріпити закони дружби. В процесі перегляду навчати сприймати інформацію, цінувати та вчитися на думках інших. Формувати навички міжособистісного спілкування.
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Тема: «Іграшки в гостях у малят»
Програмовий зміст: формувати в дітей уміння виявляти й порівнювати властивості предметів; учити визначати місце розташування предметів; закріплювати навички орієнтування у просторі; кількісну і порядкову лічбу; формувати уявлення про число 1, цифру 1; виховувати вміння чути і виконувати інструкції вихователя.
Матеріал:
лялька, ведмедик, машина, м’яч, тигреня, картка з цифрою 1, знаки + та -,
зубочистки.
Структура
заняття.
1.
Вітаночка.
2.
Сюрпризний момент – іграшки.
3.
Порівняння множин. Лічба.
4.
Число і цифра 1.
5.
Фізкультхвилинка
6.
Д/г «Якої іграшки не стало?»
7.
Д/г «Що де знаходиться?»(орієнтування в просторі)
8.
Ознайомлення зі знаками + та -.
9.
Д/в «Виклади цифру 1, знаки + та -»
10.
Підсумок
Розвага
«Я та мої друзі»
(перегляд мультфільмів про дружбу)
Мета: формувати у дітей узагальнене поняття про дружбу і
товаришування, хороші та погані вчинки; сприяти розвитку духовності кожної
дитини; формувати якості, необхідні для спілкування: симпатію, відкритість,
доброзичливість; сприяти усвідомленню дітьми важливості дружби, формуванню
атмосфери доброзичливості. Плекати вміння товаришувати, радіти спілкуванню з
друзями, відчувати вдячність за їхню допомогу та підтримку.
Про МИР у всьому світі
Шановні батьки! В День МИРУ давайте станемо ДОБРИМИ ЧАРІВНИКАМИ!!
Бажаємо всім МИРУ!!!
Фізкультура
«Мій веселий м’яч»
Програмовий зміст: удосконалювати
навички кидання та ловіння м’яча, вправляти у різних видах ходьби, сприяти
загальному фізичному розвитку, формувати стійкий інтерес до занять з
фізкультури.
Обладнання:
м’яч.
М\ф "Лікарські рослини"
Розвиток мови «Як знайти друзів»
Мета: формування у дітей комунікативної компетентності (вміння легко і
невимушено спілкуватися, домовлятися з однолітками тощо); закріплення правил та
порад; розвивати увагу, пам'ять; виховувати бажання та вміння бути справжнім
другом.
https://www.youtube.com/watch?v=TAbmgJYI8pE&t=17s
Конструювання «Вітрячок» (папір)
Програмовий зміст: вчити дітей виготовляти поробки з паперу, складати папір за зразком вихователя, утворюючи форму вітрячка, розвивати інтерес до роботи з папером, дрібну моторику пальців рук, виховувати самостійність акуратність.
Дитина в соціумі «Подвір’я бабусі Одарки»
М\ф "Повітряна тривога. Як діяти?"
Як діяти під час повітряної сирени? Пропонуємо змістовні правила поведінки під час повітряної тривоги для дітй.
Література
Фізкультура. Перекидання м'яча
Ліплення «Посуд для ляльок».
Програмовий зміст: формувати уявлення дітей про столовий та чайний посуд, чому його так називають, навіщо призначений; учити дітей ліпити різноманітний посуд (блюдця, чашки, тарілки, глечики з цілого шматка), додаючи деталі – ручку, кришечку; учити дітей розподіляти пластилін на потрібну кількість частин різного розміру, ліпити послідовно;, вправляти в згладжуванні поверхні змоченими у воді пальцями; розвивати окомір, синхронізувати роботу обох рук.
ЦПУЖ "Безпечна поведінка на дорозі"
Мета: вчити дітей сприйняттю власної
особистості, як повноцінного учасника дорожнього руху. Формувати стійкі навички
безпечної поведінки на дорозі. Розвивати обачність, увагу, логічне мислення.
Хід:
1. Перегляд
фрагменту мультфільму.
2.
Бесіда, що може статися з Грайликом, коли він
вибіжить на дорогу за м’ячем.
3.
Повторення правил ігор біля проїзної частини.
4. Підсумок.
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі "Порівняння за розміром. Порахуй "
Мета: учити визначати місце розташування предметів; закріплювати навички орієнтування в просторі; формувати вміння порівнювати предмети за розміром та порівняння множин предметів; виховувати вміння чути й виконувати інструкції вихователя.
Дитина в природному довкіллі «У світі рослин. Кімнатні рослини»
Програмовий
зміст:
закріплювати знання дітей про кімнатні рослини (їхні назви, умови життя);
спонукати дітей до роботи з догляду за кімнатними рослинами (поливання,
пересаджування, підпушування ґрунту, протирання листочків, обприскування);
формувати інтерес до світу рослин; ознайомити із сигнальними картками та їх
значенням; виховувати бажання робити навколишній світ красивішим.
Музика "У світі музики"
https://www.youtube.com/watch?v=kYhnz-14azc
Малювання «Чудернацькі квіти»
Продовжувати знайомити дітей з технікою нетрадиційного малювання
«Малювання долоньками»; викликати емоційно - естетичний відгук на тему заняття;
розвивати творчу уяву, увагу, дрібну моторику і координацію руху рук; виховувати
охайність в роботі.
Матеріал: кольорові фарби, пензлик, підставочка для пензлика,
серветка, стаканчик з водою, аркуш паперу, клейонка.
Фізична культура
Різні види ходьби.
Програмовий зміст: навчати дітей різним видам ходьби, в тому числі тим що є профілактикою плоскостопості, повторити ходьбу схресним кроком. Також вправляти у різноманітній позиції рук,з поєднанням вправ на ноги, що сприятиме розвитку координації. Розвивати уважність, спритність. Виховувати інтерес до заняття, бажання займатися спортом.
Слухання вірша Г.Бойко «Вереда»
Мета: ознайомити дітей з художнім твором; учити розуміти зміст художнього твору та давати адекватні відповіді на запитання; розвивати уяву, фантазію, мислення; закріплювати знання про структуру віршів; учити емоційно сприймати зміст художнього твору; збагачувати словниковий запас; формувати вміння давати етично-моральні оцінки та судження діям героїв твору за їх учинки; виховувати у дітей працьовитість, самостійність.
Навчання елементів грамоти «Від слова до слова – буде розмова».
Програмовий
зміст:
закріплювати знання дітей про слово; учити чути в словах різні звуки;
вслуховуватися в їхнє звучання та самостійно знаходити слова, подібні за
звучанням; виділяти звуки на початку, в середині, кінці слова; учити дітей
підтримувати розмову, запропоновану вихователем, інтонувати слова; розвивати
фонематичний слух; виховувати інтерес до занять.
Матеріал: музичні інструменти, предметні картинки.
Розвага «Весела пісня «Літо»
Розвивати
емоційну чутливість, музичні здібності;
виховувати засобами музики веселі спогади про літо, вміти слухати пісню, збагачувати музичні враження.
Розвиток мови «Мій улюблений садочок»
Програмовий
зміст: удосконалювати вміння відповідати на запитання вихователя, складаючи
поширені речення; формувати вміння висловлювати своє ставлення до дитячого
садка; складати розповіді з власного досвіду; розвивати мовленнєву
компетентність; збагачувати словник дітей засобами художньої літератури;
виховувати уважність, турботливе ставлення один до одного, вміння по-різному
виявляти свої добрі почуття.
Матеріал: сюжетні ілюстрації «Дитячий садок»
«Конструктор із пластиліну та зубочисток»
Мета: ознайомити малят з різними
способами конструювання, а саме із
зубочисток та пластиліну. Розвивати просторове бачення, фантазію, дрібну
моторику пальців рук. Виховувати посидючість та бажання створювати конструкції
з різних матеріалів.
Малювання «Мій улюблений садочок»
Програмовий зміст: формувати у дітей здібності оцінювати
зовнішні ознаки об’єктів, особливості їх просторового розташування один
відносно одного; сприяти формуванню пам’яті, закріплювати знання правил та
прийомів виконання композиції (вибір положення формату аркуша, визначення
головного об’єкта засобом контрастної величини відносно другорядних об’єктів);
учити малювати великий будинок, передаючи прямокутну форму стін, ряди вікон;
розвивати вміння малят доповнювати зображення на основі уявлень від
навколишнього.
Матеріали та
обладнання: фотографії будівлі садочка з різних ракурсів, кольорові
олівці, папір.
Структура заняття.
1.
Організаційний момент. Вітаночка.
2.
Перегляд фотографій будівлі садочка з різних ракурсів.
3.
Показ і пояснення виконання роботи.
4.
Самостійна робота дітей.
5.
Онлайн виставка робіт.
6.
Підсумок.
-
Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про бібліотеку, її призначення; поглиблювати знання про професію бібліотекаря; закріплювати зн...
-
Цікава наука інтернет - ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=GYr1fY3AHTU