Мета. Вчити дітей сприймати змальовані словами образи природи рідної землі; вчити спостерігати за явищами природи і їх змінами уточнити та розширити знання ознак осені; формувати вміння розуміти красу художніх творів; збагатит розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, здатність спілкуватися рідною мовою,слухове сприймання, творчу уяву; коректувати вади звуковимови, збагачувати словниковий запас дітей; виховувати любов і шанобливе ставлення до природи рідного краю. виховувати бережливе ставлення до довкілля, вміння милуватися природою та її красою,відчуття краси слова.
Матеріал: їлюстрації до твору, твір «Пори
року» П. І. Чайковського.
Хід заняття:
1.
Загадка
Золота красуня – чарівниця!
По землі ступає, золотом
іскриться.
В жовте і червоне листячко фарбує
І картини дивні, чарівні малює!
Небо синє, листя кольорове!
А яке довкілля радісне, чудове!
- Про яку пору року йде мова?
(Осінь)
Саме про осінь сьогодні ми
сьогодні будемо говорити на занятті, і не просто про осінь, а про красу
осінньої природи.
Давайте доберемо прикметники до слова «осінь».
Осінь (яка?) чудова, загадкова,
замріяна, чарівна, різнокольорова, багряна, щедра, багата і т.д.
Щоразу осінь неповторна у своїй
красі. Саме тому красу осені описують художники, композитори, письменники і
поети. Художники за допомогою фарб, а поети та письменники за допомогою слів, а композитори за допомогою
музики.
2.
Слухання
музики. «Осіння пісня» П. І. Чайковського
-
Як звучить
музика? (жалібно, самотньо)
-
А які почуття
вона викликає? (смуток)
2.
От
і Василь Сухомлинський описав красу осені у своєму оповіданні –
Слухання оповідання та бесіда за змістом.
Осінь
— це дочка Діда Мороза. Старша дочка, бо є ще в нього молодша доня — Весна. В
Осені коси заквітчані пшеничними колосками й червоними кетягами калини. Ходить
Осінь лугами, берегами. Де зітхне, там холодом війне. Любить Осінь ночами
сидіти на березі ставка. А вранці над водою підіймається сивий туман і довго не
розходиться. Оце й починається Осінь.
Бояться
Осені пташки. Як тільки побачать її ластівки, злітаються і про щось тривожно
радяться. А журавлі піднімаються високо в небо й тривожно курличуть.
Любить Осінь заходити в
садки. Доторкнеться до яблуні — яблука жовтіють.
А
дятли радіють, зустрівшись з Осінню: голосно кричать, перелітають із місця на
місце, шукають поживи на деревах.
Сьогодні
теплий, сонячний день. Низько стоїть сонце — світить, але не дуже гріє. Сіла
старша донька Діда Мороза під стогом сіна, розплітає косу, гріється. Співає
пісню про срібні павутинки.
https://youtu.be/nwH2dDYMNzM
Про що розповідається в
цьому оповіданні?
Чия дочка Осінь?
Що можна побачити
осіннім ранком над водою ставка, річки?
Як поводяться на
початку осені птахи: ластівки, журавлі?
Що робить осінь у
садку?
Яка погода, які дні на початку осені?
Як світить сонечко на
початку осінньої пори?
Що відбувається в
садах, коли в них заглядає осінь?
Які фрукти ви любите?
Хто боїться Осені?
Чому пташки бояться
осені?
Куди вони збираються в цей час року?
4. Фізкультхвилинка «Рання осінь»
До малят у гості
(Повороти тулуба праворуч-ліворуч. Постава пряма,
руки на поясі.)
Прийшла рання осінь.
(Крок на
місці, руки опущені.)
Туманцем схилилась.
(Нахил тулуба вперед, руки плавно розводять у
сторони.)
Сонце опустилось.
(Діти стають прямо, витягнувши перед собою руки,
повільно опускають руки.)
Віє осінь вітерцем,
(Погойдування піднятих угору рук.)
Любо з дітками їй
гратись.
(Малята обертаються
навкруг себе, довільно пританцьовуючи.)
Ластівочки з
горобцем
(Стають прямо, змахують розставленими в сторони
руками — пташка.)
Вже збираються прощатись.
(Стають на
носочки, жест-прощання долонею.)
5. Підсумок.
- Кому з вас подобається осінь?
- А чому вона вам подобається?
Комментариев нет:
Отправить комментарий