Розвиток мовлення "Від лану до столу"

Програмовий зміст: виховувати в дітей шанобливе ставлення до хліба та праці хлібороба; продовжувати навчати дітей відповідати на запитання, складати логічну і послідовну описову розповідь за малюнками; активізувати словник дітей за допомогою читання художніх творів; продовжувати навчати дітей переказувати невеликі оповідання; розвивати зв’язне мовлення.

Матеріал: ілюстрації на тему «Праця хлібороба», «Запашна паляниця».

Хід заняття

1.     Читання вірша М. Сингаївського Бесіда за змістом вірша «Колосе пшеничний»





"Колосе пшеничний,

ти наш хліб одвічний.

З доброї зернини

ми тебе ростили.

Від землі щоднини

набиравсь ти сили.

Набирався соків,

сонцем наливався.

Повний та високий —

народивсь і вдався.

Колосе багатий,

з доброї зернини.

Це від тебе, брате,

хліб для Батьківщини."

Як ви розумієте, яке щастя людині приносить колос?

— Де ростуть пшеничні колоски?   

— Які машини збирають пшеницю?

— Хто керує комбайном?

— Куди везуть обмолочене зерно?

— Де з борошна випікають хліб?

 — Люди яких професій беруть участь у виробництві хліба?

 

3. Складання розповіді.  Вихователь демонструє дітям ілюстрації на тему «Від лану до столу». Вихователь пропонує дітям скласти зв’язну розповідь за однією з ілюстрацій. Заслуховують 2-3 розповіді.





4. Фізкультхвилинка Вихователь читає віршовані рядки, діти виконують рухи відповідно до змісту.

В землю я посіяв Зернятко ласкаве,

І нагріло землю Сонечко яскраве.

Звідусіль постукали Радісні дощі:

«Як живеш там, зернятко?

Гей, виходь мерщій!»

 Вийшов замість зернятка Колос молодий,

Під дощем умився він І напивсь води…

Дивиться-дивується Сонце з висоти:

«Любе, миле зернятко, Та хіба ж це ти?»

6. Ігрова вправа «Закінчи приказку»

 — Без печі холодно, без хліба… (голодно).

— Хліб — усьому… (голова).

— Не буде хліба, не буде й… (обіду).

 — Слава хлібу на… (столі).

7. Гра «Доскажи слівце»

— Дозрівай, зерно пшениці, ми спечемо… (паляниці).

 — Для дітей і для батьків напечемо… (калачів).

 — Для маленької публіки зв’яжемо в’язку… (бубликів).

— Наберемо зерен вволю на пшеничному… (полі).

8. Підсумок — У яких випадках є доречною приказка «Хліб — усьому голова»? Поясніть.



Комментариев нет:

Отправить комментарий

Консультація

  "Моя сім'я, моя родина"