Діти розуміють, що світ, в який вони потрапили — кольоровий, але ще зовсім юні художники рідко загострюють свою увагу на кольорах. Головне для них — замалювати усе, що тільки можна.
Коли ж дитина починає віддавати перевагу одному з кольорів, це вже говорить про те, що її нервова система не лише сприймає об’єкти, що оточують дитину, але і реагує на них емоційно. Тому інколи в дитячих малюнках ми, дорослі, не помічаємо нічого конкретного. Самі ж малюки чітко знають, що саме вони малюють.
Щоб зрозуміти символіку використання дітьми кожного з кольорів під час малювання, вчені розробили методику «Кольорові діти». За допомогою цієї методики, аналізуючи кольори, які дитина найчастіше використовує у малюнках, визначають основні риси її характеру, її реакцію на життєві ситуації та емоційний клімат в родині, а головне — можна спрогнозувати, якою особистістю дитина виросте.
Запропонуйте вашій дитині кілька аркушів чистого паперу і кольорові олівці, фарби або фломастери. Потім зберіть малюнки і проаналізуйте, який колір переважає у них. Як правило, це і є улюблений колір маленької особистості, який і стане ключиком до її пізнання:
ЖОВТИЙ КОЛІР
Жовтий — колір духовності, але в той же час і небезпеки. Це люди вільні, оригінальні, нестандартно мислячі. Ці люди найбільше схильні до творчості. "Жовта" дитина — мрійник, фантазер, казкар, жартівник. Вона любить грати наодинці, любить абстрактні іграшки: камінчики, гілочки, кубики, одухотворює їх силою своєї уяви. Коли малюк виросте — він віддаватиме перевагу різноманітній, цікавій роботі. Завжди буде у щось вірити, на щось сподіватися, прагнути жити майбутнім. Водночас у нього можуть виявлятися такі риси характеру, як непрактичність, прагнення уникнути прийняття рішень, безвідповідальність.
ЧЕРВОНИЙ КОЛІР
Червоний — колір життя, енергії, сили, влади. Ці діти відкриті й активні. Дуже важко батькам з «червоними» дітьми: живими, неслухняними, збудливими, непосидючими. У майбутньому висока працездатність визначатиметься прагненням досягти успіху, отримати результат,
заслужити похвалу. Звідси наполегливість, егоїзм. Інтереси сьогоднішнього дня для них — понад усе.
СИНІЙ КОЛІР
«Сині» діти — повна протилежність «червоним». «Синя» дитина — спокійна, врівноважена, любить робити все не кваплячись, ретельно. Із задоволенням лежить на дивані з книжкою, роздумує, все детально обговорює. Вона обирає задушевну дружбу з самовіддачею і самопожертвою, тому що, на противагу «червоним» дітям, їй приємно віддавати, а не отримувати. Часто діти обирають синій колір не тому, що вони спокійні, а тому, що в даний момент дуже потребують спокою.
ФІОЛЕТОВИЙ КОЛІР
Мовою кольору фіолетовий означає ніч, таємницю, містику, споглядання. Такі діти мають багатий внутрішній світ і відрізняються артистизмом, вони дуже чутливі. «Фіолетова» дитина прагне справити враження, але при цьому здатна оцінити себе з боку. Вона дуже чутлива, більше за інших потребує підтримки і заохочення.
ЗЕЛЕНИЙ КОЛІР
«Зелена» дитина вважає себе покинутою і дуже потребує батьківської любові. Щоб вона не виросла «зеленою» особою (консервативною, такою, що боїться змін, які у неї асоціюються із втратами), потрібне особливе творче виховання, розвиток відвертості, інтересу. Такій дитині необхідне відчуття захищеності, надійності.
КОРИЧНЕВИЙ КОЛІР
Приземлений, затишний і навіть приємний в невеликих дозах коричневий колір у «коричневих» дітей стає способом створювати свій світ, надійний і закритий, який даватиме відчуття безпеки. Існує багато причин дискомфорту, який відчувають ці діти: слабке здоров’я, сімейні негаразди, участь у драматичних подіях, і, нарешті, розумова неповноцінність.
ЧОРНИЙ КОЛІР
Діти найчастіше малюють чорним кольором, коли нудьгують або бояться чого-небудь. Простежте, з якими образами пов’язані малюнки. Можливо, дитині бракує уваги? Чи її кривдять в садку?
Комментариев нет:
Отправить комментарий